aktuality

násilná kolektivizace venkova na Poličsku

16. listopadu 2017

od 18 hodin, Centrum Pontopolis, vstupné 50 Kč/ studenti zdarma 

Násilná kolektivizace venkova radikálním způsobem zasáhla do po staletí utvářené podoby venkova. Zrušila soukromé vlastnictví půdy, mnoho lidí bylo v jejím průběhu popraveno, vězněno a jinak perzekuováno. S její podobou na Poličsku se zaměřením se především na obce Sádek, Oldřiš, Borová a Telecí Vás seznámí Marie Jílková, doktorandka na Ústavu historických věd Univerzity Pardubice.

Více...

Krátký sestřih z Mime Festu 2017

2. listopadu 2017

Více...

Ladislav Zibura_Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii

31. října 2017

úterý 31. října od 19 hodin v Divadelním klubu, vstupné 100 Kč

25letý excentrický poutník Ladislav Zibura se tentokrát vydává probádat Arménii, Gruzii a Náhorní Karabach. Očekává nenáročný výlet, situace se mu však brzy vymkne z nohou. Ať už se princ Ládík zrovna otráví alkoholem, zabloudí na minové pole nebo zachraňuje život štěňátek, vším ale proplouvá s neobyčejnou lehkostí. Příběh jeho pěší, cyklistické a stopařské výpravy je svědectvím o jednoduchosti života a půvabu svobody, u kterého se budete smát od začátku až do konce. Nečekejte popisy historie nebo památek. Cestovatelská projekce Ladislava Zibury je plná humoru, lidských příběhů a lidové moudrosti. 

http://www.princladik.cz/

 

úterý 31. října od 19 hodin v Divadelním klubu, vstupné 100 Kč (předprodej zde)

 

 

Více...

Beseda s novinářem Erikem Taberym

17. října 2017

Úterý 17. října od 18 hodin, Centrum Pontopolis, vstupné 50 Kč/ studenti zdarma

 

Žijeme v době, kdy jeden lživý příspěvek na Twitteru či Facebooku má mnohdy větší dosah než systematická práce investigativních novinářů. Posilují populisté, kteří sbírají body kritikou establishmentu, i když sami mají z vlastního elitního postavení dlouhodobý prospěch. Výdobytky demokracie jako svoboda slova či nezávislost médií jsou necelých třicet let po listopadu 1989 zpochybňovány. O těchto i jiných tématech s šéfredaktorem týdeníku Respekt Erikem Taberym.

Více...